VDU ŽŪA BPF Kaimo plėtros administravimo magistrantūros programos absolventės mintys | VDU Žemės ūkio akademija

VDU ŽŪA BPF Kaimo plėtros administravimo magistrantūros programos absolventės mintys

Dalinuosi su Jumis mintimis apie baigiamąjį magistro darbą ir temos pasirinkimą – ją sąlygojo tvirtas apsisprendimas sieti tolesnę veiklą su Nacionaline mokėjimo agentūra, kurioje dirbu nuo 2016 metų. Visada maniau – ir tai pasitvirtino – baigiamąjį darbą geriausia rašyti tokia tema, kuri pačiai yra aktuali ir įdomi. Iš pradžių jo temą rinkausi iš pateikto sąrašo, rengiausi analizuoti organizacijos strategiją, tačiau taip nutiko, kad baigusi antrą semestrą išėjau akademinių atostogų dvejiems metams dėl pasaulį išvydusios pirmagimės, tad studijuoti grįžau po ilgokos pertraukos, nepamirštamų išgyvenimų – į naują universitetą, VDU ŽŪA. Tikriausiai pokyčių įkvėpta, nusprendžiau keisti baigiamojo darbo temą ir nagrinėti kaimo plėtros investicinių projektų administravimą, su kuriuo pati asmeniškai darbe susiduriu kasdien, ir parengti administravimo tobulinimo Nacionalinėje mokėjimo agentūroje modelį. Apskritai kalbant apie kaimo plėtros investicinius projektus, manau, kad ši tema yra aktuali daugumai Lietuvos gyventojų, nes būdami suinteresuoti kurti klestintį kraštą ir teikdami kaimo plėtros investicinius projektus Nacionalinei mokėjimo agentūrai, jie gali ne tik pasinaudoti Europos Sąjungos parama, bet ir įgyvendinti savo idėjas, kurios naudingos ne tik jiems patiems, bet ir visai Lietuvai. Kaimo plėtros investicinių projektų administravimo procesas dažnai būna sunkiai suprantamas projektus teikiantiems fiziniams ar juridiniams asmenims, todėl baigiamuoju darbu buvo siekiama atrasti šio proceso tobulinimo kryptis. Baigiamąjį darbą rašyti „savo tema“ buvo gana lengva, nors tokiu visiems sudėtingu karantino laikotarpiu susidūriau ir su sunkumais. Prieš sugrįžtant į studijas buvo kilę įvairiausių dvejonių, tačiau galiu drąsiai visiems patarti nemesti studijų pusiaukelėje, nes šį kelią įveikti tikrai padės ir geranoriškai nusiteikę VDU ŽŪA darbuotojai, ir bendrakursiai, ir artimiausi žmonės. Galbūt banaliai nuskambės, tačiau nėra nieko neįveikiamo!

Esu iš visos širdies dėkinga savo bendrakursiams, į kurių grupę „nukritau“ lyg iš giedro dangaus, ir jie kuo maloniausiai mane priėmė. Dėkoju ir visiems kelyje sutiktiems dėstytojams, docentams, profesoriams ir kitiems Universiteto darbuotojams, ir, žinoma, šeimai, kurios palaikymas buvo turbūt pats svarbiausias. Drąsiai galiu teigti, kad mano baigiamasis magistro darbas yra visų išvardintų žmonių kūrinys, todėl nedvejodama su jais visais pasidalinčiau gautu diplomu. 🙂

KPA magistrantūros absolventė, 2021

Pareigos Nacionalinėje mokėjimo agentūroje: Kaimo plėtros ir paramos regionams departamento Šiaulių paramos administravimo skyriaus vyriausioji specialistė.