VDU ŽŪA diplomų įteikimų šventės akimirkos | VDU Žemės ūkio akademija

VDU ŽŪA diplomų įteikimų šventės akimirkos

Birželio 19 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) Lietuvai paskelbė šiųmečio derliaus pabaigtuves – iškilmingos ceremonijos metu 694 absolventams čia įteikti bakalauro ir magistro studijų baigimo diplomai. Tad ši šventė liudija, kad į mūsų šalies agrosektorių netrukus įsilies nauji jauni protai ir širdys, turintys ambicijų garantuoti šio sektoriaus tęstinumą ir ateitį.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis, kreipdamasis į šiųmečius akademijos absolventus priminė, kad jiems teko ypatinga patirtis studijas pradėti  viename, siauros specializacijos, o baigti  jau kitame  – plačiausios aprėpties universitete Lietuvoje. O tai yra ir pamoka, atskleidžianti, kad gyvenimas labai sparčiai keičiasi ir šiuolaikinis žmogus privalo išmokti prie šių pokyčių prisitaikyti.

„Žinios yra labai svarbu. Tačiau gebėjimas reaguoti į pokyčius, komunikuoti, nuolat siekti ko nors naujo, yra viena svarbiausių 21 amžiaus asmenybės kompetencijų. Ne mažiau svarbus ir moralės aspektas.  Niekada nepamirškite, kad esate Lietuvos dukros ir sūnūs, esate savosios Alma Mater auklėtiniai, todėl, kur beatsidurtumėte,  moralės kartelę per gyvenimą neškite iškėlę kuo aukščiau“, – kalbėjo J. Augutis.

VDU ŽŪA kancleris prof. Antanas Maziliauskas absolventams linkėjo ne tik nebijoti pokyčių, bet akistatoje su jais imtis lyderių vaidmens, tobulėti, generuoti naujas idėjas, mokytis visą gyvenimą, nes tik tai leis siekiant savojo tikslo būti žingsniu priekyje.

VDU ŽŪA Alumni klubo prezidentas, įmonių grupės „Dojus“ valdybos pirmininkas Pranas Dailidė absolventus ragino visada branginti ryšius su buvusiais dėstytojais bei bendramoksliais, aktyviai įsilieti į VDU ŽŪA absolventų bendruomenės gretas bei ateityje prisidėti stiprinant patį universitetą.

Renginyje dalyvavę darbdavių atstovai  – LR Žemės ūkio ministerijos viceministras Dainius Liutikas, AB „East West agro“ generalinis direktorius  Gediminas Kvietkauskas, VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ direktorius Marius Pulkauninkas –  absolventus taip pat nuteikė pozityviai, tvirtinę, kad teisingas jaunuolių studijų krypčių pasirinkimas ir įgytos paklausios profesijos kiekvienam jų suteikia galimybę būti paklausiam darbo rinkoje ir sėkmingai kopti karjeros laiptais.

Šiųmečiai absolventai savo ruožtu džiaugėsi neapsirikę, pasirinkdami studijas VDU ŽŪA bei įgiję „žemiškas“, paklausias specialybes.

Dalis jaunuolių teigė  jau dirbantys arba numatę būsimas darbo vietas agroverslo įmonėse ar viešajame sektoriuje, kiti – grįšiantys į tėvų ūkius ir juos plėtosiantys. Didelė dalis  pirmąją studijų pakopą sėkmingai įveikusių absolventų sakė planuojantys studijas tęsti magistrantūroje, o tarp magistrų  yra pasiryžusiųjų mokslus tęsti doktorantūroje.

O dažnas svečias, į šventę atvykęs pasveikinti savojo absolvento, tvirtino, kad jam tai – dviguba šventė, suteikianti galimybę ne tik pasidžiaugti sūnaus, dukros anūko ar tolesnio giminaičio sėkmingai įveikta reikšminga gyvenimo pakopa, bet ir džiugus sugrįžimas į gimtąją Alma Mater.  Ir ši tendencija tik dar kartą patvirtina, kad mūsų šalyje jau sėkmingai gyvuoja VDU ŽŪA absolventų ūkininkų, miškininkų, agronomų ir kitų sričių agroverslininkų dinastijos.

Daugiau nuotraukų galite rasti čia: 

Agronomijos fakulteto diplomų įteikimo nuotraukos
https://we.tl/t-BNNSWn6YI5

Miškų ir ekologijos fakulteto diplomų įteikimų nuotraukos
https://we.tl/t-6wwxcOJKAK

Bioekonomikos plėtros fakulteto diplomų įteikimų nuotraukos
https://we.tl/t-GBzToERptu

Žemės ūkio inžinerijos fakulteto diplomų įteikimų nuotraukos
https://we.tl/t-CsZHdUt8tf

Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto diplomų įteikimų nuotraukos
https://we.tl/t-L49NGduHck