VDU ŽŪA lankėsi Uzbekistano universitetų dėstytojai ir administracijos darbuotojai | VDU Žemės ūkio akademija

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Bioekonomikos plėtros fakultetas įgyvendina ERASMUS+ projektą „Nauja magistrantūros studijų programa „Tvari Bioekonomika“ Uzbekistane“ (2021-2024 m.). Pagal šį projektą birželio 6-11 dienomis VDU ŽŪA viešėjo Taškento valstybinio žemės ūkio universiteto ir jo skyriaus Samarkande, Taškento valstybinio drėkinimo ir mechanizacijos instituto bei Bukharos valstybinio universiteto dėstytojai ir administracijos darbuotojai.

Vizito metu kolegos iš Uzbekistano susipažino su VDU ŽŪA laboratorijomis ir biblioteka, aplankė nemažai Lietuvos bioekonomikos sektoriaus įmonių, tokių kaip UAB „Allive Europe“, UAB „Nuotekų valykla“, AB „Kauno energija“, UAB „Norvelita“, UAB „Raseinių žuvininkystė“, Audronės Ispiryan ūkis, Audriaus Banionio ūkis, žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“, susipažino su VDU ŽŪA verslo inkubatoriuje įsikūrusiomis įmonėmis, susitiko su VDU ŽŪA dėstytojais, dalyvaujančiais šiame projekte.

Šios veiklos svečiams iš Uzbekistano suteikė galimybę susipažinti su bioekonomikos sektoriaus moksliniais tyrimais ir inovacijomis, įgyvendinamomis versle, geriau suvokti bioekonomikos ir žiedinės ekonomikos principų diegimą verslo organizacijose. Rugsėjį Uzbekistano universitetuose pradedamas Bioekonomikos magistrantūros studijų programos įgyvendinimas, studijų procesą organizuojant 24 studentams.