VDU ŽŪA pirmu pasirinkimu: jau pirmą studijų dieną supratau, kad čia – mano vieta | VDU Žemės ūkio akademija

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) – erdvė mylintiems gamtą ir technologijas. Akademiją kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių, siekiančių kokybiško aukštojo išsilavinimo, turiningo, produktyvaus, galimybes atveriančio studijų laiko, užtikrintos, perspektyvios profesinės ateities. Studijas VDU Žemės ūkio akademijoje renkasi motyvuoti, savo ateitimi tikintys jaunuoliai. Ypatingai didžiuojamės tais, kurie turėjo siekį pirmu numeriu studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje, sėkmingai pasiekė savo tikslą ir šiandien yra Akademijos bendruomenės dalimi.

Kamilė Jasnauskaitė, bakalauro studijų programos Agronomija studentė, būtent šią programą rinkosi pirmu prioritetu. Tikslą pasiekti padėjo didelis noras ir valstybinių brandos egzaminų rezultatuose įrašyti 100 balų. Kamilė pasidalino, kas lėmė jos pasirinkimą studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje ir kokios jos mintys dabar – esant studente.

– Kada pradėjai domėtis studijuojama sritimi?

– Nei vaikystėje, nei mokykloje studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje nesvarsčiau, tačiau, kadangi augau kaime, ši sritis buvo labai artima, ir, matyt, kažkur giliai širdyje jaučiau, kad noriu likti ir dirbti regione, tik šiam suvokimui prireikė laiko.

– Iš kur sužinojai apie VDU Žemės ūkio akademiją, čia siūlomas studijas?

– Studijas VDU Žemės ūkio akademijoje baigė daug draugų, pažįstamų, giminaičių – iš jų ir sužinojau apie studijų galimybes Akademijoje.

– Kas paskatino pasirinkti studijas VDU Žemės ūkio akademijoje?

– Mano studijų kelias buvo kiek vingiuotas – dvejus metus studijavau kitose studijų programose, tačiau pilnatvės ir supratimo, kad tai mano vieta ten nejaučiau. Pati ūkio neturiu, bet artimųjų rate daug dirbančių agrosektoriuje, besiklausydama jų diskusijų, nuomonių, supratau, kad man tai išties įdomi sritis, kurią noriu pažinti, sužinoti, atrasti, ko kituose prieš tai studijuotuose dalykuose nejaučiau. Priėmiau man aiškų, kitiems galbūt keistą sprendimą ir mečiau nepatikusias studijas. Nuo pirmos dienos Žemės ūkio akademijoje supratau, kad čia – mano vieta, apie kurią mąsčiau ir svajojau pastaruosius metus.

Ar studijos VDU Žemės ūkio akademijoje pildant prašymą studijuoti buvo
pasirinkimas pirmu numeriu?

–  Taip, studijų programa Agronomija buvo mano pasirinkimas numeris vienas.

– Labiausiai nustebinę dalykai studijų metu?

– Visada buvau labai kuklus žmogus, tačiau studijos VDU Žemės ūkio akademijoje leido suvokti, kad kas kitas jeigu ne pati žengsi pirmą žingsnį? Tai leido susirasti draugų tiek tarp grupiokų, tiek bendrabutyje. Net nustebau, kaip greitai išmokau suderinti daugelį dalykų – seniūnės pareigas, sporto veiklas bei, žinoma, studijavimą ir studentavimą.

– Ką pasakytum abiturientui, kuris dvejoja, ką rinktis studijuoti?

– Abiturientu palinkėčiau nebijoti klysti, nes tik klystant atrandi geriausią savo versiją.

Kamilė mielai atsakys į klausimus apie studijas, laisvalaikį ir kitas galimybes VDU Žemės ūkio akademijoje. Drąsiai susisiek su ja:

Facebook: Kamilė Jasnauskaitė | Facebook
Instagram: https://www.instagram.com/kamilenejasna/