VDU ŽŪA pirmu pasirinkimu: svarbiausia rinktis tai, kas domina ir traukia | VDU Žemės ūkio akademija

VDU ŽŪA pirmu pasirinkimu: svarbiausia rinktis tai, kas domina ir traukia

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) – erdvė mylintiems gamtą ir technologijas. Akademiją kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių, siekiančių kokybiško aukštojo išsilavinimo, turiningo, produktyvaus, galimybes atveriančio studijų laiko, užtikrintos, perspektyvios profesinės ateities. Studijas VDU Žemės ūkio akademijoje renkasi motyvuoti, savo ateitimi tikintys jaunuoliai. Ypatingai didžiuojamės tais, kurie turėjo siekį pirmu numeriu studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje, sėkmingai pasiekė savo tikslą ir šiandien yra Akademijos bendruomenės dalimi.

Vidmantas Trumpius, bakalauro studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija studentas, būtent šią programą rinkosi pirmu prioritetu. Tikslą pasiekti padėjo didelis noras ir valstybinių brandos egzaminų rezultatuose įrašyti 100 balų. Vidmantas pasidalino, kas lėmė jo pasirinkimą studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje ir kokios jo mintys dabar – esant studentu.

– Kada pradėjai domėtis studijuojama sritimi?

– Mokykloje labiausiai dominantis dalykas buvo geografija. Planavau ir studijas sieti su šia sritimi, tačiau vėliau pradėjau galvoti, kad tai nėra perspektyvu, todėl pasirinkau kitą labai mėgstamą dalyką – fiziką – ir nusprendžiau studijuoti Žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijose.

– Iš kur sužinojai apie VDU Žemės ūkio akademiją, čia siūlomas studijas?

– Nemažai pažįstamų yra baigę studijas VDU Žemės ūkio akademijoje. Daugiausiai apie universitetą sužinojau interneto puslapiuose, kai prieš rinkdamasis studijas ieškojau informacijos.

– Kas paskatino pasirinkti studijas VDU Žemės ūkio akademijoje?

– Norėjau studijuoti inžinerinius mokslus, tačiau negalėjau apsispręsti dėl konkretesnės srities. Galvojau apie keletą perspektyvių sričių – mechaniką, elektroniką, statybą. Kadangi nuo vaikystės esu susietas su žemės ūkiu, tai ir paskatino pasirinkti Žemės ūkio mechanikos inžinerijos programą.

Ar studijos VDU Žemės ūkio akademijoje pildant prašymą studijuoti buvo
pasirinkimas pirmu numeriu?

–  Taip, studijų programa Žemės ūkio mechanikos inžinerija buvo mano pasirinkimas numeris vienas.

– Labiausiai nustebinę dalykai studijų metu?

– Maloniai nustebino tai, kad VDU Žemės ūkio akademijos dėstytojai labai nuoširdūs – ne tik informatyviai pateikia medžiagą, bet ir stengiasi, kad studentai suprastų jų dėstomą dalyką. Taip pat vien teigiamai galiu atsiliepti apie studijų dalykus, kurie ne tik vertingi profesiniu požiūriu, bet ir įdomūs.

– Ką pasakytum abiturientui, kuris dvejoja, ką rinktis studijuoti?

– Patarčiau negalvoti, ką kiti mano apie tam tikras studijų programas ir rinktis tai, kas domina ir traukia. Taip pat patarčiau atsakingai peržiūrėti kuo daugiau studijų galimybių ir išsirinkti tą, kuri patraukliausia.

Vidmantas mielai atsakys į klausimus apie studijas, laisvalaikį ir kitas galimybes VDU Žemės ūkio akademijoje. Drąsiai susisiek su juo:

Facebook

Instagram