VDU praūžė nacionalinė mokinių sporto ir meno šventė „Adamkiada“: tradicijos, įkvepiančios siekti aukštumų | VDU Žemės ūkio akademija

VDU praūžė nacionalinė mokinių sporto ir meno šventė „Adamkiada“: tradicijos, įkvepiančios siekti aukštumų

Birželio 7 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) ir VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre įvyko nacionalinė mokinių sporto ir meno šventė „Adamkiada“, kurioje varžėsi ir savo pasirodymus dovanojo ponios Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų, Alytaus rajono savivaldybės ir kitų kviečiamų bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai.

Siekia ugdyti sąmoningus ir vertybes puoselėjančius žmones

Pagrindinis „Adamkiados“ tikslas – tęsti ponios A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų bei Alytaus rajono savivaldybės mokyklų bendradarbiavimą bei partnerystę, per sportą ir meną ugdant gabius mokinius sąmoningais, pilietiškai aktyviais, puoselėjančiais tradicijas ir tautines vertybes žmonėmis.

Šiuo renginiu siekiama propaguoti sveiką gyvenseną ir judėjimą: dalyvauti ir varžytis Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje pamėgtose sportinėse rungtyse, ugdyti mokinių saviraišką, kūrybingumo bei kultūrinio sąmoningumo kompetencijas, skatinti mokinių kūrybiškumą, meninių gebėjimų raišką, skatinti ugdymo įstaigų bendravimą ir bendradarbiavimą, atrinkti geriausius mokyklų-dalyvių menininkus, sportininkus bei komandas.

Šiais metais „Adamkiada“ sulaukė gausaus būrio dalyvių iš 24 mokyklų. Devintąjį kartą organizuotoje „Adamkiadoje“, kuri šiais metais surengta VDU Žemės ūkio akademijoje ir VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre, dalyvavo: Radviliškio r. Alksniupių pagrindinė mokykla, Raseinių r. Ariogalos gimnazija, Alytaus r. Butrimonių gimnazija, Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija, Vilniaus r. Eitminškių gimnazija, Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija, Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija, Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija, Alytaus r. meno ir sporto mokykla, Alytaus r. Miroslavo gimnazija, Rokiškio r. Obelių gimnazija, Alytaus r. Pivašiūnų gimnazija, Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių gimnazija, Vilniaus r. Riešės gimnazija, Radviliškio r. Sidabravo gimnazija, Alytaus r. Simno gimnazija, Jurbarko r. Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinė mokykla, Kupiškio r. Povilo Matulionio progimnazijos skyriaus Šepetos Almos Adamkienės mokykla-daugiafunkcis centras, Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla, Kelmės r. Tytuvėnų gimnazija, Šalčininkų r. Turgelių „Aistuvos“ gimnazija, Pasvalio r. Vaškų gimnazija, Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija, Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazija.

Tradicija, įkvepianti siekti aukštumų

Sveikindamas jau devintąjį kartą rengiamos sporto ir meno šventės „Adamkiada“ dalyvius, Jo Ekscelencija Prezidentas V. Adamkus džiaugėsi jaunuoliais, puoselėjančiais stiprybę ne tik mokslo, bet ir sporto srityje. „Noriu palinkėti, kad jūsų gyvenimą lydėtų sėkmė, pergalės, kad visas gyvenimas būtų šviesus ir laimingas. Sportininkams varžybose linkiu sėkmės – jūs savo darbu įrodėte, kad šiandien galite dalyvauti šiose varžybose“, – renginio dalyvius sveikino Jo Ekscelencija Prezidentas V. Adamkus.

 

Atidarydamas „Adamkiadą“ Alytaus r. Butrimonių gimnazijos direktorius ir šios šventės iniciatorius bei sumanytojas Valdas Valvonis teigė, kad „Adamkiada“ yra puiki proga atrasti savo stipriąsias puses, ugdyti komandinį darbą ir svarbiausia – mėgautis sveiku gyvenimo būdu. „Tai ne tik sporto renginys, bet ir tradicija, kuri suburia jaunus žmones, įkvepia siekti aukštumų ir ugdo pilietiškumo dvasią. Mūsų entuziazmas, ryžtas, bendrystė yra tikras pavyzdys, kaip kartu galime kurti stiprią ir vieningą bendruomenę. „Adamkiada“ turi gilias tradicijas ir yra svarbi ne tik dėl sportinių rezultatų, bet ir todėl, kad skatina bendravimą, solidarumą ir pagarbą vieni kitiems“, – kalbėjo V. Valvonis.

„Simboliška, kad artėjant „Adamkiados“ jubiliejui – dešimtmečiui, olimpiada sugrįžo į Kauną, Kauno rajoną, galbūt net rado savo namus. VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centras turi ypatingą atmosferą. Tikiuosi, kad tai įkvėps kiekvieną atrasti savo asmeninį rezultatą, savo vietą, įgyvendinti savo tikslus. Esu dėkinga, kad susirinkome čia ir kad yra žmonių, kurie tęsia gražias idėjas. Aš esu įsitikinusi, kad jeigu šiandien su mumis būtų ponia Alma, ji tikrai didžiuotųsi šiuo gausiu būriu jaunimo. Labai džiugu, kad ponios A. Adamkienės idėjas tęsia tokie žmonės, kurie Lietuvos padangėje šviečia kaip šviesuliai“, – kalbėjo VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė ir kartu ragino gausiais aplodismentais padėkoti Alytaus r. Butrimonių gimnazijos direktoriui už puikų, ypatingas tradicijas puoselėjantį renginį.

Ryžto ir drąsos linkėjimai – ne tik varžybose, bet ir gyvenimo kelyje

VDU ŽŪA Iškilmių salėje vykusio sporto ir meno šventės atidarymo metu dalyviai giedojo „Adamkiados“ himną, taip pat buvo pristatytas ir pagrindinis šventės prizas – taurė.

„Kauno r. savivaldybės mero Valerijaus Makūno vardu noriu padėkoti visiems atvykusiems dalyviams ir svečiams. Linkime gerų pasiekimų, laimėjimų, sėkmingų potėpių. Tegul jus lydi ponios Almos ir Jo Ekselencijos V. Adamkaus palaima“, – renginio dalyvius sveikino Kauno r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

Kauno r. savivaldybės atstovas įteikė dovanas Alytaus r. Butrimonių gimnazijai ir VDU Žemės ūkio akademijai. Dėkodama VDU ŽŪA Tarybos pirmininkė, vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė renginio dalyviams linkėjo būti drąsiais ir ryžtingais ne tik „Adamkiadoje“, bet ir savo gyvenimo kelyje. „Iš visos širdies jums linkiu visuomet aukštai iškėlus galvą siekti savo užsibrėžtų tikslų. Turėkite svajonę, kuri visada išsipildys, jeigu jūs savo iniciatyva, dideliu entuziazmu kovosite dėl jos išsipildymo“, – renginio dalyvius sveikino prof. dr. A. Blinstrubienė.

„Įspūdinga, iškilminga, triukšminga ir gražu. Džiaugiuosi matydama tiek daug sportuojančių ir kuriančių žmonių iš visos Lietuvos. Džiaugiuosi, kad Alytaus r. Butrimonių gimnazijos bendruomenė jau devintąjį kartą suburia tokį gausų būrį jaunų žmonių. „Adamkiada“ – puiki proga atskleisti savo talentus, stiprybes, atrasti naujas galimybes. Tegul ši šventė jums visiems būna kupina džiaugsmo, sportinio azarto, kūrybinių atradimų“, – linkėjo Alytaus r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Giedrė Volungevičienė, kuri šventės dalyviams taip pat perdavė ir Alytaus r. savivaldybės merės Rasos Vitkauskienės linkėjimus.

„Adamkiados“ dalyvių rankose – apdovanojimai, nugalėtojams įteikta taurė

Renginio metu sporto zonoje vyko metimo į krepšį varžybos, 100 m bėgimas, šuolis į tolį iš vietos, futbolas 3 × 3. Suskaičiavus rungtynių rezultatus, renginio metu paskelbti kiekvienos kategorijos nugalėtojai.

100 m bėgimo kategorija:

1 vieta – Matas Venclovas (Raseinių r. Ariogalos gimnazija)

1 vieta – Evija Krauklytė (Vilniaus r. Riešės gimnazija)

2 vieta – Rytis Blekaitis (Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija)

2 vieta – Dija Ušinskaitė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija)

3 vieta – Orestas Pileckas (Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija)

3 vieta – Rugilė Bartkutė (Raseinių r. Ariogalos gimnazija)

Šuolio į tolį kategorija:

1 vieta – Augustė Vaitkevičiūtė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija)

1 vieta – Rokas Milašius (Alytaus r. Miroslavo gimnazija)

2 vieta – Gabija Pivoriūnaitė (Rokiškio r. Obelių gimnazija)

2 vieta – Matas Jurevičius (Radviliškio r. Sidabravo gimnazija)

3 vieta – Ugnė Montvilaitė (Alytaus r. Butrimonių gimnazija)

3 vieta – Vėjas Jovarauskas (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija)

Krepšinio kategorija:

1 vieta – Vilniaus r. Riešės gimnazija

2 vieta – Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija

3 vieta – Alytaus r. Butrimonių gimnazija

Futbolo kategorija:

1 vieta – Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

2 vieta – Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija

3 vieta – Alytaus r. meno ir sporto mokykla

Dailės kūrinių kategorija:

1 vieta – Kamilė Čepskaitė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija)

2 vieta – Elana Korobkova (Šalčininkų r. Turgelių „Aistuvos“ gimnazija)

3 vieta – Gvidas Velykis (Radviliškio r. Sidabravo gimnazija)

Susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmają vietą devintojoje „Adamkiadoje“ laimėjo Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija.

2 vieta – Vilniaus r. Riešės gimnazija

3 vieta – Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija

4 vieta – Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

5 vieta – Alytaus r. Butrimonių gimnazija

6 vieta – Raseinių r. Ariogalos gimnazija

VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre vykusio renginio uždarymo metu, skambant fanfaroms, rungtynių kategorijų laimėtojai apdovanoti organizatorių ir rėmėjų prizais. Bendroje įskaitoje pirmąją vietą iškovojusiai Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijai įteikta Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus pereinamoji taurė.

Sporto ir meno šventės „Adamkiada“ organizatoriai – Alytaus r. Butrimonių gimnazija, VDU Žemės ūkio akademija, VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centras.

Pagrindinis šventės rėmėjas – Alytaus rajono savivaldybė.

Šventės partneriai ir rėmėjai: UAB „Maxima LT“, UAB „Lankava“, Labdaros paramos fondas „Auginame ateitį“, AB „Kauno grūdai“, UAB „VA statyba“, UAB „Tarzanija“, Lietuvos futbolo federacija, Masinio futbolo asociacija, Lietuvos lengvosios atletikos federacija, Kazickų šeimos fondas.

Renginio organizatoriai taip pat dėkingi Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Lietuvos sporto muziejui, Alytaus r. visuomenės sveikatos biurui, SY EN SY KETERING, UAB „Litnėja“ (parduotuvių tinklas „Aibė“), AB „Žemaitijos pienas“.

Informaciniai rėmėjai: Alytaus krašto laikraštis „Alytaus naujienos“, radijo stotis FM99, interneto portalai „Alytaus gidas“, „Danielius.net“.