VDU ŽŪA teritorijoje suoš ąžuolynas | VDU Žemės ūkio akademija

VDU ŽŪA teritorijoje suoš ąžuolynas

VDU Žemės ūkio akademijos teritorijoje pasodinti pirmieji būsimo ąžuolyno ąžuoliukai.

Istorinėje ceremonijoje dalyvavo VDU rektorius prof. Juozas Augutis, VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė, kanclerės pavaduotoja prof. dr. Aušra Blinstrubienė, Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. Edmundas Bartkevičius, VDU Administracijos direktorius Jonas Okunis.

Vaizdingą 3 ha ploto erdvę už naujai statomo stadiono apsodinti ąžuolais – VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto idėja.  Visi medeliai, kurie ateityje palaipsniui bus perkelti į naująjį ąžuolyną, auginami fakultetui priklausančiame medelyne. VDU ŽŪA arboretumo ir medelyno vadovas Juozas Girinas pasakoja, kad tai aukštos genetinės vertės sodinukai –  gilės, iš kurių jie auginami,  yra  surinktos nuo netoliese akademijos vešinčio gamtos paminko Karvelių ąžuolo ir Kėdainių r. Lančiūnavos girininkijos teritorijoje augančių ąžuolų, laikomų vienais vertingiausių Lietuvoje.

VDU ŽŪA ąžuolyne ateityje turėtų sužaliuoti apie 300 ąžuoliukų. Tikimasi, kad rudenį jų sodinimo akcijoje galės gausiau dalyvauti akademijos studentai ir darbuotojai.