Viktorina moksleiviams „Auginkime mišką – augsime ir mes“ | VDU Žemės ūkio akademija

Viktorina moksleiviams „Auginkime mišką – augsime ir mes“

Birželio 5 d. VDU Žemės ūkio akademijoje įvyko viktorina „Auginkime mišką – augsime ir mes“. Renginys skirtas tarptautinei Miškų dienai paminėti. Viktorinos tikslas – skleisti darnaus vystymosi vertybes, plėtojant žinias apie miškus, tvarios plėtros sampratą, stiprinant moksleivių, universitetinės ir miškininkų bendruomenės ryšius ir bendradarbiavimą.

Viktoriną kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultetu organizavo VĮ Valstybinių miškų urėdija, viktorinos partneris – Kauno švietimo inovacijų centras.

Viktorinoje dalyvavo Jaunieji miško bičiuliai ir jiems prijaučiantys iš8 mokymo įstaigų komandos iš Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, Kaišiadorių r. Kruonio pagrindinės mokyklos, Kauno r. Raudondvario, Širvintų r. Gelvonų, Švenčionių Zigmo Žemaičio, VDU Ugnės Karvelis ir Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijų.

Renginio metu visos komandos pristatė pristatymą tema „Žmogaus ir miško santykis“ ir susirungė atsakinėdamos į viktorinos klausimus. Vertinimo komisija, kurios veikloje dalyvavo komisijos pirmininkė Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė, nariai: VMU Žmonių ir kultūros skyriaus vadovė Izolda Baltutė ir Dubravos regioninio padalinio gamtotvarkos specialistas Tomas Valiauskas, VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. Vitas Marozas ir šio fakulteto Miško mokslų katedros lektorė dr. Jolanta Stankevičiūtė įvertino prisistatymus ir skyrė balus bei stebėjo viktorinos eigą.

Kauno švietimo ir inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė įteikė Centro padėkas komandas parengusiems mokytojams, o VMU Dubravos regioninio padalinio gamtotvarkos specialistas Tomas Valiauskas – atminimo dovanėles.

Specialus Žemės ūkio akademijos prizas už geriausią prisistatymą buvo įteiktas VDU Ugnės Karvelis gimnazijos komandai.

III vietą viktorinoje iškovojo Širvintų r. Gelvonų gimnazijos komanda, II – Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos komanda, o viktorinos nugalėtojais tapo miško žinovai iš Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos. Visoms trims komandoms buvo įteikti Valstybinių miškų urėdijos diplomai, atminimo statulėlės ir asmeninės dovanos kiekvienam komandos nariui.

Dėkojame dalyviams, sveikiname nugalėtojus ir linkime įspūdžių kupinos vasaros.

Nuotraukų autorė Roberta Dovidavičiūtė