Vilniuje praūžė studijų paroda

Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vasario 6 – 7 dienomis vyko tradicinė, šiemet jau aštuonioliktoji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2020, sutraukusi apie 30 tūkstančių šalies moksleivių, jų mokytojų bei tėvų auditoriją. Vienu pirmųjų lankytojų Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) stende šiemet tapo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, atvykęs palinkėti sėkmės bendraujant su būsimaisiais studentais plačiausios aprėpties bei didžiausio Kaune universiteto atstovams.

Parodoje dalyvavę VDU Žemės ūkio akademijos fakultetų ambasadoriai šiemet galėjo pastebėti akademijai ypač svarbią tendenciją – dabartiniai moksleiviai aktyviai domisi klimato kaitos problemomis ir ieško tokių studijų programų, kurias baigę galėtų prisidėti sprendžiant globalius pasaulio iššūkius. Naudinga išgirsta žinia VDU stendo lankytojams buvo tai, kad šiame universitete visiems suteikiama galimybė rinktis ir gretutines studijas, t.y. darbo rinkoje tapti universaliais bei konkurencingais specialistais.

Oficialiai atidarydamas parodą Vyriausybės vadovas S. Skvernelis pastebėjo, kad studijų metai yra vieni svarbiausių žmogaus gyvenime, todėl aukštojo mokslo kokybė ir prieinamumas turi būti ir yra vienas esminių valstybės prioritetų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius šiuos metus įvardijo istorinio lūžio metais, nes Vyriausybė žengia seniai planuotą ir labai svarbų žingsnį didinant studijų prieinamumą – šį rugsėjį nemokamai studijuos apie 4 tūkstančiai daugiau studentų nei pernai. Visi jie (išskyrus kelias itin brangias studijų programas), surinkę reikiamą balų sumą, galės tai, ką nori, studijuoti nemokamai.

Parodos metu VDU ŽŪA visų penkių fakultetų atstovai stendo lankytojus išsamiai supažindino su atnaujintomis studijų programomis, pasakojo apie jų tarptautiškumą, studentų galimybes dalyvauti programoje „Erasmus +“, apie didelę absolventų paklausą darbo rinkoje, taip pat apie patogią gyventi ir mokytis ŽŪA miestelio infrastuktūrą bei betarpišką akademinę aplinką.

Per dvi parodos dienas su ŽŪA atstovais VDU stende susitiko didžiulis srautas žmonių iš visos Lietuvos – nuo atokių Biržų, Joniškio rajonų moksleivių iki Vilniaus miesto pedagogų.

Tarptautinė paroda „Studijos“ yra svarbiausias žinių ir karjeros planavimo renginys Lietuvoje, padedantis moksleiviams apsispręsti, ką veikti baigus mokyklą ir kaip kurti savo ateitį. Šių metų parodoje lankytojams surengta daugiau nei 100 renginių, jie turėjo galimybę susipažinti su daugiau nei 180 dalyvių veikla.