Žiniomis apie autonominius žemės ūkio robotus verslo įmonė dalijasi su VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studentais | VDU Žemės ūkio akademija

Žiniomis apie autonominius žemės ūkio robotus verslo įmonė dalijasi su VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studentais

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto Žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijų programos studentai teorines žinias apie žemės ūkio robotus, jų konstrukcijas, technologinius procesus, energetinius, aplinkosauginius ir ekonominius vertinimus įgyja fakulteto auditorijose ir laboratorijose. Tačiau ne mažiau svarbios yra ir praktinės žinios. O tokiomis žiniomis mielai dalijasi verslo įmonės.

Autonominių robotų integravimo į žemės ūkį tikslas – padėti sektoriui padidinti jo gamybos procesų efektyvumą, gerinti darbo kokybę, mažinti išlaidas ir neigiamą poveikį aplinkai. Darbo jėgos trūkumas, išaugusi vartotojų paklausa ir didelės gamybos sąnaudos spartina žemės ūkio automatizavimą ir robotizavimą. Todėl pastaraisiais metais inovacijos apie autonominius robotus, naudojamus žemės ūkyje, labai stipriai žengia į priekį.

Šių metų rugsėjo 26 d. VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto IV kurso studentus priėmė UAB „Agrokoncernas“, kuris 2022 metais pasirašė atstovavimo sutartį su žemės ūkio robotų gamintoja, Olandų įmone „AgXeed B.V.“. Projektų vadybininkas Žydrūnas Motiekaitis pasidalino per šiuos metus sukaupta praktine patirtimi dirbant su „AgXeed“ AgBot 5.115T2 robotu Lietuvos ūkininkų laukuose. Šie robotai yra skirti monotoniniams žemės ūkio darbams, tokiems kaip žemės dirbimas, sėja, žolės pjovimas, mulčiavimas ir kiti, atlikti. Šie robotai be sustojimo gali dirbti visą parą. Jie yra valdomi įvairių jutiklių ir dirbtinio intelekto pagalba, todėl leidžia išvengti žmogiškų klaidų dėl operatoriaus nuovargio ar netinkamo mašinos naudojimo. Be to, šie robotai yra draugiški aplinkai, nes vikšrinė roboto važiuoklė mažiau spaudžia dirvą, optimaliau naudoja degalus ir, dėl įdiegtų naujų išmaniųjų technologijų, tiksliau vertina aplinkos sąlygas.