„Bioverslo idėjų generatoriuje“ moksleiviai kūrė bioproduktus: nuo dantų krapštukų iki ekologiškų kilimų  | VDU Žemės ūkio akademija

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Bioekonomikos plėtros fakultele kovo 14 d. susibūrė gausus būrys 10-12 klasių moksleivių, neabejingų tvarumui ir bioekonomikai. Devynios komandos iš VDU „Rasos“, Kauno Maironio universitetinės, VDU Ugnės Karvelis, Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gimnazijų varžėsi renginyje moksleiviams „Bioverslo idėjų generatorius“.

Renginį atidarė VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanas prof. dr. Bernardas Vaznonis, linkėdamas moksleiviams kūrybiškumo ir vertingų patirčių pažintyje su bioverslo ir bioekonomikos sritimis. Bakalauro studijų programos „Tvaraus bioverslo vadyba“ komiteto pirmininkė doc. dr. Jolita Greblikaitė ir lektorius Rolandas Rakštys renginio dalyvius supažindino su bioverslo ir bioekonomikos sąvokomis, pristatė bioproduktų ir inovatyvių bioverslų pavyzdžius bei sėkmės istorijas. Doc. dr. Jurgita Zaleckienė pakvietė moksleivius įtvirtinti išgirstas žinias interaktyvioje bioverslo viktorinoje Kahoot programėlėje. Po puikaus moksleivių pasirodymo viktorinoje, moksleiviai buvo pakviesti kūrybinei užduočiai – bioverslo idėjų generavimui.

Moksleivių komandos pasitelkė savo kūrybiškumą kuriant originalius, inovatyvius bioproduktus – taikant asociacijų metodą ir į naujo produkto idėjos kūrimą integruojant atsitiktinai parinktus du bioišteklius. Sukurtas naujas idėjas moksleivių komandos vizualizavo plakatuose. Visos moksleivių komandos nestokojo kūrybiškumo ir originalumo. Tarp sukurtų bioproduktų – aliejumi prisotintos medvilninės servetėlės, cukraus ir grūdų pagrindu pagamintas kūno šveitiklis, ekologiški kilimai, kurių sudėtyje avies vilna ir kukurūzai, muilas, pagamintas iš perlų ir vilnos, dantų krapštukai, skirti metantiems rūkyti, miltai, kurių sudedamoji dalis kiaušinių lukštai, šiaudų ir kukurūzų pagrindu pagamintos ekologiškos pakuotės, trąšos iš kavos pupelių ir kiaušinių.

Sukurtas bioverslo idėjas – produktus pagal išskirtus vertinimo kriterijus vertino kompetentinga studijų programos „Tvaraus bioverslo vadyba“ komiteto narių komisija – doc. dr. Jolita Greblikaitė, doc. dr. Milita Vienažindienė, doc. dr. Jurgita Zaleckienė, lekt. Rolandas Rakštys, doc. dr. Egidijus Zvicevičius – investuotojai, kurių kiekvienas turėjo paskirstyti savo virtualias investicijas labiausiai patikusioms idėjoms. Buvo vertinamas sprend  žiamos problemos aktualumas, numatoma idėjos įgyvendinimo tikslinė auditorija, idėjos originalumas, inovatyvumas, finansinis pagrįstumas, sukurto bioprodukto pristatymo vartotojams idėjos ir bioverslo idėjos pristatymas.

Pirmąją vietą laimėjo VDU „Rasos“ gimnazijos komandos sukurta idėja, surinkusi daugiausiai investuotojų virtualių lėšų – tai medvilninės servetėlės, pagamintos iš medvilnės ir aliejaus.

Antroji vieta atiteko Kauno Maironio universitetinės gimnazijos komandai ir jos sukrutam produktui – iš medžio drožlių ir cukraus pagamintiems dantų krapštukams, kurie skirti norintiems mesti rūkyti.

Trečiosios vietos apdovanojimas teko VDU „Rasos“ gimnazijos komandai ir idėjai iš kiaušinių ir kavos pupelių gaminti natūralias trąšas.

Renginį vainikavo geriausių bioverslo idėjų autorių komandų apdovanojimai. Moksleiviai apdovanoti renginio rėmėjų – AB „Kauno grūdai“, UAB „Baltic Champs“ – gausiais skaniais prizais, taip pat VDU Žemės ūkio akademijos atributika.