Mokymo kursai ūkininkams: nuo skaitmeninių technologijų iki biologinės įvairovės išsaugojimo.
Šiuolaikinis žemės ūkis patiria nuolatinius pokyčius ir susiduria su globaliais iššūkiais: klimato kaita, išteklių trūkumu, griežtėjančiais aplinkosaugos reikalavimais bei augančiu poreikiu užtikrinti maisto saugumą. Norint prisitaikyti prie šių iššūkių, ūkininkai privalo nuolat gilinti ir atnaujinti savo žinias ir ieškoti inovatyvių sprendimų ūkio veikloje. Atsižvelgiant į kvalifikacijos tobulinimo poreikį VDU ŽŪA organizuoja mokymus įvairiomis tematikomis jau daugiau nei dešimtmetį.
Mokymų svarba žemės ūkyje
VDU Žemės ūkio akademijos siekis yra ne tik ugdyti individualias ūkininkų kompetencijas, bet ir prisidėti prie viso sektoriaus tvarumo bei konkurencingumo didinimo. Mokymai apima tiek teorines žinias, tiek praktinius įgūdžius, kurie leidžia ūkininkams lengviau suprasti ir prisitaikyti prie rinkos pokyčių ir naujausių teisės aktų reikalavimų, diegti šiuolaikines efektyvias ir skaitmenines technologijas bei didinti ūkio konkurencingumą. Akademijos vykdomi mokymai yra orientuoti į pagrindinius sektoriaus poreikius, tokius kaip efektyvus išteklių naudojimas, finansų valdymas, biologinės įvairovės išsaugojimas, skaitmeninių technologijų naudojimas ir kt.
Mokymų kursų pasirinkimas ir kintantis mokymų formatas
Mokymo kursai yra organizuojami pagal projektą „Profesinių kompetencijų ir įgūdžių tobulinimas žemės ūkio sektoriuje dirbantiems asmenims“ Nr. 24PM-KK-23-1-KK-90006 pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Mokymai ir įgūdžių įgijimas“, todėl yra nemokami visiems asmenims, dirbantiems žemės ūkio sektoriuje. Projekto metu yra vykdomos 8 mokymų programos visoje Lietuvoje:
- Skaitmeninių technologijų naudojimas ūkio efektyvumui didinti (8 ak. val.) (kodas – 5613001)
- Ūkio ekonomika ir valdymo sprendimai: rinkodara (16 ak. val.) (kodas – 50311001)
- Žemės ūkis ir biologinės įvairovės išsaugojimas: ką turi žinoti ūkininkai, tvarkantys EB svarbps buveines (8 ak. val.) (kodas – 50520001)
- Biometano gamyba ir naudojimas ūkyje, žaliavų paruošimas ir tiekimas biometano jėgainėms, digestato naudojimas žemės ūkyje (8 ak. val.) (kodas – 50710001)
- Žemės ūkio verslo subjektų apskaitos ir apmokestinimo aktualijos (16 ak. val.) (kodas – 40411001)
- Efektyvių technologinių sprendimų paranka ir reikšmė plėtojant ekologinį ūkininkavimą (16 ak. val.) (kodas – 50520004)
- Tvarus ūkininkavimas, siekiant gerinti biologinės įvairovės būklę žemės ūkio naudmenose (biologinės įvairovės apažinimas, stebėsena ūkio valdose, biologinės įvairovės plėtojimo galimybės ir nauda ūkiui) (8 ak. val.) (kodas – 50520002)
- Aukštos pridėtinės vertės inovatyvių produktų gamyba ir perdirbimas, beatliekių ir mažaatliekių technoloijų taikymas, novatoriškų bioproduktų iš biožaliavų vystymas ir gamyba (16 ak. val.).
VDU Žemės ūkio akademijos organizuojami mokymai vyksta tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu. Ši lanksti mokymų forma leidžia suderinti mokymus su žemės ūkio subjektų darbotvarke ir suteikti dar daugiau galimybių išgirsti ir atnaujinti žinias net ir tolimiausių Lietuvos rajonų žmonėms.
Kaip dalyvauti mokymuose?
Visa informacija apie mokymo kursus yra talpinama ir atnaujinama: https://zua.vdu.lt/verslui-ir-visuomenei/mokymai-ir-kvalifikacijos-kelimas/ukininkams/. Išsirinkite norimus mokymo kursus ir užsiregistruokite el. paštu: debora.augtyte@vdu.lt. Mokymai yra nemokami ir atviri visuomenei.
Mokymuose dalyvauti gali ne tik ūkininkai, bet ir jų šeimos nariai, ūkio darbuotojai bei kiti žemės, maisto ir miškų ūkio veikloje dalyvaujantys asmenys. Sėkmingai užbaigus mokymus, dalyviams yra išduodami oficialūs pažymėjimai, kurie liudija įgytas kompetencijas.
Projektas Nr. 24PM-KK-23-1-9006-PR001 „Profesinių kompetencijų ir įgūdžių tobulinimas žemės ūkio sektoriuje dirbantiems asmenims” pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Mokymai ir įgūdžių įgijimas“ remiamas Europos Žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis.