Baigiamasis Erasmus+ projekto “Medicininė bitininkystė – bitininkams” [MEDI – BEEB] susitikimas Kaune | VDU Žemės ūkio akademija

Baigiamasis Erasmus+ projekto “Medicininė bitininkystė – bitininkams” [MEDI – BEEB] susitikimas Kaune

2021 m. vasario 27 d prasidėjo tarptautinis Erasmus+ projektas „Medicininė bitininkystė – bitininkams“ (projekto Nr. 2021-1-TRO1-KA220-VET-000034632). Projektą koordintorius Adnan Menderes universitetas (Turkija), projekto partneriai: Italijos Umbrijos regiono ūkininkų konfederacija, Čenakalės Onsekiz Mart universitetas, Vroclavo aplinkos ir gyvybės mokslų universitetas, Aydino provincijos bitininkų asociacija ir Vytauto Didžiojo universitetas Žemės ūkio akademija.

Pagrindinis šio projekto tikslas – pirmiausia informuoti bitininkus apie apiterapiją ir išmokyti gaminti bičių produktus tinkamomis sąlygomis sąmoningai, sveikai ir remiantis esamais standartais. Kitas tikslas – ugdyti žmonių supratimą apie apiterapijoje naudojamų produktų gamybos, saugojimo ir rinkodaros svarbą.

Sparčiai bėgant laikui, lapkričio 8 ir 9 dienomis vyko 4-asis (baigiamasis) tarptautinis projekto partnerių susitikimas mūsų Akademijoje. Pirmąją susitikimo dieną buvo apžvelgti nuveikti darbai: parengta mokymo(si) medžiagą virtualioje aplinkoje, sukurti geriausios praktikos pavyzdžių vaizdo įrašai, mobili aplikacija, skirti paįvairinti, plėtoti ir didinti bitininkų gaminamos produkcijos vertę ir jos pritaikymą apiterapijos reikmėms. 

Kuriant MEDI-BEEB projekto mokomąją medžiagą, buvo atlikta išsami tikslinių grupių poreikių ir esamos apiterapijoje naudojamų produktų gamybos, perdirbimo ir laikymo technikos būklės analizė.

Mokymų programa yra apie tinkamus bičių ir bičių produktų gamybos būdus; kurie galėtų būti taikomi kai kurioms žmonių ir gyvūnų ligoms gydyti, visų pirma yra skirta bitininkams ir kitoms tikslinėms grupėms, dalyvaujančioms bičių produktų, naudojamų apiterapijai, gamyboje ir prekyboje.

E-mokymosi kursą sudaro dešimt modulių tinkamos apiterapijoje naudojamų bičių produktų gamybos, perdirbimo ir laikymo srityse, tokių kaip: medus, propolis, žiedadulkės, bičių pienelis, bičių nuodai, bičių vaškas ir kt. Be to, kursas apima informaciją apie bičių produktų aplinkos užterštumą, bičių produktų standartizavimą ir sertifikavimą bei bičių produktų teisinį statusą ir apiterapiją. Kiekvienas modulis sudarytas iš 25-30 skaidrių, visiškai integruotų su el. mokymosi aplinka. Be to, sukurta programėlė mobiliesiems telefonams, kuri palengvina mokymąsi ir leidžia besimokančiajam lanksčiai valdyti savo mokymosi laiką.

Mokymo kursas buvo papildytas daugybe vaizdo įrašų ir tinklalaidžių su bitininkystės ekspertais apie praktinę aukštos kokybės bičių produktų gamybą.

Novatoriškas ir patrauklus vartotojui vadovas su daugybe paveikslėlių, grafikų ir diagramų, atspindės el. mokymosi kurso turinį ir bus prieinamas tiek popierine, tiek elektronine knyga.

Antrąją susitikimo dieną projekto dalyviai susitiko su miesto bitininkų Urbanbee.lt komanda.  Sumažėjus šių vabzdžių populiacijoms miestų parkai ir sodai neteko svarbiausio savo apdulkintojo. Pasirodė, kad vien vėjo šiam darbui atlikti nepakanka. Miesto bitininkystė – populiarėjanti miesto gyventojų veikla pasaulyje. Socialiai atsakingos įmonės įkurdina avilius ant biurų, viešbučių ar verslo pastatų stogų, o bičių suneštas medus dažnai tampa verslo dovana. Urbanbee.lt komanda susidomėjusioms organizacijos suteikia pilną paslaugų paketą – nuo avilių įrengimo, nuolatinės bičių priežiūros ir atsakomybės už jas iki sunešto medaus išfasavimo į reprezentatyvią verslo dovanoms skirtą medaus tarą su įmonės atributika. MEDI-BEEB projekto dalyviai įsitraukė į diskusiją apie miesto bitininkystės perspektyvas, rado bendrų sąsajų su Urbanbee.lt komandos nariais ir užmezgė kontaktų, ateityje leisiančių parengti naujų projektų paraiškų.

Sausio mėn. visų projekto partnerių šalyse vyks visą projekto veiklą vainikuojantys renginiai: parengtos mokymo(si) medžiagos testavimas, o taip pat ir projekto sklaidos kontaktiniai ir nuotoliniai renginiai. Projekto pabaiga – 2024 m. vasario 27 d.

Daugiau informacijos apie MEDI-BEEB projektą rasite  https://www.medibeebe.eu/