Dalyvavimas Muitinės praktikų asociacijos 1-ojoje konferencijoje | VDU Žemės ūkio akademija

Dalyvavimas Muitinės praktikų asociacijos 1-ojoje konferencijoje

2019 m. gruodžio 5 d. Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros fakulteto doc. dr. Milita Vienažindienė, doc .dr. Vilma Tamulienė ir lekt. Erika Besusparienė dalyvavo pirmoje Muitininkų asociacijos rengtoje konferencijoje, skirtoje muitinės praktikams.

Į seminarą dėstytojas pakvietė UAB „Muita“ direktorė Enrika Naujokė, kuri yra ir Muitininkų asociacijos vadovė. Muitinės praktikų asociacija veiklą pradėjo 2019 m. rugsėjo 16 d., vienas iš iškeltų tikslų yra rengti muitinės praktikams konferencijas, siekiant skelbti apie vykstančius pokyčius ir aptarti verslui aktualius klausimus.

Konferencijoje pranešimus skaitė pranešėjai iš įvairių įstaigų: Muitinės departamento, Muitinės mokymo centro, Aplinkos apsaugos agentūros, Valstybinės augalininkystės tarnybos, UAB „DHL Lietuva“, AAA Law, UAB „Muita“. Pranešimuose pristatyti naujausi teisės aktų pakeitimai paliesiantys ne tik verslą, bet ir fizinius asmenis importuojančius panaikinus pridėtinės vertės mokesčio lengvatą mažos vertės siuntoms. Taip pat, aptartos dvejopo naudojimo prekių aktualijos, tarpvalstybinis atliekų vežimas, muitinės formalumų įtaka e-komercijai, dažniausiai daromos klaidos atliekant muitinės formalumus, vieno langelio muitinės paslaugos įgyvendinimas ir kt.

Konferencijos metu susipažinta su aktualiomis logistikos ir prekybos veikloje iškylančiomis dokumentų tvarkymo problemomis, pildant muitinės dokumentaciją, eksportuojant ir importuojant produkciją. Be to sužinota apie e-komercijos ir elektroninių sistemų naujoves bei užmegzti vertingi kontaktai su verslo įmonių vadovais, tartasi dėl seminarų pravedimo galimybių Verslo logistikos bei Logistikos ir prekybos programose VDU Bioekonomikos fakultete.