Karininkas A. Girčys – kiekvienas turime prisidėti prie Lietuvos nepriklausomybės stiprinimo | VDU Žemės ūkio akademija

Karininkas A. Girčys – kiekvienas turime prisidėti prie Lietuvos nepriklausomybės stiprinimo

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. Šia proga kalbiname buvusį VDU Žemės ūkio akademijos (buv. Lietuvos žemės ūkio universitetas) Studentų atstovybės prezidentą Antaną Girčį. Apie patriotiškumą, studijas ir likimą, nuvedusį ten, kur šaukė širdis – Lietuvos kariuomenė.

Nuo mažens esu Lietuvos patriotas ir didžiuojuosi, kad galiu tarnauti Lietuvai. Tarnyba Lietuvos kariuomenėje man yra ne tik garbė, bet ir pareiga – kiekvienas turime prisidėti prie Lietuvos nepriklausomybės stiprinimo.

Kas lėmė tavo studijų pasirinkimą?

Miškininkystės studijas pasirinkau neatsitiktinai. Gimiau ir augau Šilalės rajone, kuriame dauguma žmonių vertėsi žemės ūkiu ar miškininkyste. Nuo 5 klasės buvau  aktyvus Jaunųjų miško bičiulių sambūrio narys. Giminėje tai pat buvo keletas, pasirinkusių miškininko  profesiją. Apsispręsti studijuoti miškininkystę padėjo 2004 m. tapus išeivijos miškininko Jono Žebrausko premijos laureatu (III vietos laimėtoju), konkursas vyko VDU Žemės ūkio akademijoje (buv. Lietuvos žemės ūkio universitetas).

Šilalės r. buvo ir yra labai patriotiškas. Daug jaunimo, sulaukę 18-os metų, stoja į karių gretas. Tokį kelią pasirinko mano vyresnioji sesuo, o vėliau ir aš. 2007 m.  įstojau į LK Krašto apsaugos savanorių pajėgas, supratau, kad tarnyba Lietuvos kariuomenėje man labai patinka. Drąsos turėjau nemažai: po metų nusprendžiau dalyvauti atrankoje į tarptautinę misiją Afganistane. Nebuvau tikras, ar pavyks išvykti į misiją, todėl  pateikiau ir prašymą dalyvauti atrankos konkurse į miškininkystės studijas. Sužinojęs, kad įstojau į valstybės finansuojamą vietą, apsisprendžiau rinktis studijas.

Studijos ir aktyvi visuomeninė veikla – tavo, kaip asmenybės, tobulėjimo kelias?

2008 m. Universitete prasidėjo naujas gyvenimo kelias. Nuo pat pirmos studijų dienos stengiausi ne tik uoliai studijuoti, bet ir aktyviai užsiimti visuomenine ir sporto veikla, tęsiau tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Pirmosios pareigos Universitete buvo kuklios, tačiau labai atsakingos – grupės seniūnas, taip pat buvau aktyvus Studentų atstovybės narys. Aktyvi veikla ir noras atstovauti studentams paskatino siekti daugiau. 2010 m. buvau išrinktas Studentų atstovybės prezidentu. Šiai organizacijai teko vadovauti dvi kadencijas, įgijau daug patirties. Tai lėmė, kad po bakalauro studijų užbaigus aktyvią veiklą  Universiteto vadovybė pakvietė dirbti į Studijų skyrių. Darbas buvo nelengvas, tačiau labai įdomus. Per 5 metus ne vienam tūkstančiui moksleivių teko patarti dėl studijų pasirinkimo. Laikui bėgant pradėjau ieškoti naujų galimybių.

Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas lydi tave kasdien dabartiniame darbe.

2017 m. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje baigiau rezervo būrių vadų kursus, tais pačiais metais buvo suteiktas pirmasis karininko (leitenanto) karinis laipsnis. Atrodo, kad vėl grįžau į pradžią, tačiau jau kitoks kaip asmenybė: subrendęs ir turintis darbo patirties.

Pirmoji kaip karininko tarnybos vieta tapo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas. Buvau paskirtas į kuopos vado pavaduotojo pareigybę, o šiuo metu esu Štabo S2/S3 mokymo metodikos ir vertinimo poskyrio viršininkas. Pagrindinė Mokomojo pulko užduotis yra vykdyti bazinį kario rengimą. Džiaugiuosi, kad tarnaudamas Mokomajame pulke galiu suderinti ir savo hobį – bėgiojimą. Šiais metais įveikiau 22-ą maratoną – savo patirtimi dalijasi Antanas Girčys.

Karininko A. Girčio linkėjimas VDU Žemės ūkio akademijai

Klimato kaita daro didelę įtaką mūsų gyvenimo būdui, todėl savo Alma Mater noriu palinkėti toliau sėkmingai rengti Lietuvai reikalingus žemės ūkio specialistus, kurie ne tik aprūpina mus maistu, vandeniu, mediena,  tačiau saugo ir rūpinasi gamta.  Kiekvienam studijuojančiajam linkiu – būkite pilietiški, aktyvūs ir drąsiai siekite savo svajonių.