Profesijos pedagogų veiklos turinio ir profesinių mokyklų problemų tyrimams konsoliduojamos VDU mokslininkų pajėgos | VDU Žemės ūkio akademija

Dar iki Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto bei Lietuvos Edukologijos  universiteto susijungimo mokslininkai, dirbantys profesinio ugdymo turinio tematikoje, bendraudavo ir keisdavosi savo moksline patirtimi įvairių mokslo renginių metu. Susijungus trims universitetams atsirado natūrali, mokslo ir studijų kokybę sąlygojanti galimybė edukologijos, psichologijos, sociologijos ir kitų mokslo krypčių mokslininkams burtis į klasterius. Organizacine prasme tokia profesinės veiklos konsolidavimo strategija sąlygoja efektyvesnį ir veiksmingesnį mokslininkų potencialo panaudojimą realiai mokslo ir studijų kokybei  didinti.

2019 m. vasario 14 d. ŽŪA, Filosofijos, psichologijos ir profesinės edukologijos katedroje susirinko iniciatyvinė mokslininkų grupė, kuri aptarė besiformuojančio klasterio „PROFESINIO UGDYMO TURINIO TYRIMAI IR INOVACIJOS“ veiklas. Klasterio iniciatyvinės grupės nariai (prof. (HP) dr. Sigitas Daukilas, doc. dr. Rita Mičiulienė, doc. dr. Vidmantas Tutlys, prof. dr. Genutė Gedvilienė, doc. dr. Kristina Kovalčikienė, doc. dr. Nijolė Čiučiulkienė; lekt. dr. Judita Kasperiūnienė, lekt. Albinas Pugevičius, doc.dr.Visvaldas Legkauskasdr. Alicija Ramanauskaitė) aptarė profesinio rengimo sistemai aktualią tyrimo tematiką, apimančią svarbius vertybinius profesinio ugdymo turinio kontekstus (filosofines paradigmas, darbo pasaulio ir kompetencijų raidą, vertybių internalizacijos bei edukacines vertybinio ugdymo strategijas). Tai tęstinis minimos mokslininkų grupės tiriamasis darbas, kurio rezultatai buvo publikuoti 2017 m. monografijoje „Profesijos pedagogų veiklos turinys: profesinis tobulėjimas, identitetas, ugdymo turinio metodologija, kokybė“. Pastaroji buvo pristatyta tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje 2019 m. vasario 21 d.

Siekiant realios profesijos pedagogų rengimo kokybės 2019 m. vasario mėn. ŽŪA, Kultūrinės komunikacijos ir edukacijos centras pradėjo vykdyti gretutines „Pedagogikos „studijos, kurių metu ŽŪA studentai turi galimybę įgyti pedagogo kvalifikaciją bei savo karjerą sieti su MOKYTOJO profesija. Studentai, gyvenantys nutolusiuose regionuose „Pedagogikos“ studijų programos dalykus gali mokytis ir nuotoliniu (vaizdo konferencijų) būdu.

Džiaugiamės ir linkime sėkmės klasterio iniciatyvinės grupės nariams plėtojant profesijos edukologijos mokslą bei pirmos ir antros pakopos studijas naujoje Vytauto Didžiojo universiteto struktūroje.