Sukurtas - trumposios vietos maisto tiekimo grandinės prototipas | VDU Žemės ūkio akademija

Sukurtas – trumposios vietos maisto tiekimo grandinės prototipas

VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto Kaimo plėtros administravimo studijų programos IV kurso studentai Alex Yirenkyi Akuffo, Mulolo Ngasa Gracia Donido, Johnson Segun John, Ndukwu Ifeanyi Harrison, Ohaegbu Paul Nnamdi kartu su prof. dr. V.Atkočiūniene džiaugiasi tarptautinio virtualaus hakatono HACK AgriFood’20 6 savaičių darbo rezultatais.

Komanda išsprendė problemą, kaip populiarinti ir paremti vietos produktų paklausą, pasitelkiant draugiškas aplinkai trumpąsias maisto tiekimo grandines, suartinant gamintojus ir vartotojus. Sukurtas sprendimas – trumposios vietos maisto tiekimo grandinės prototipas. Su sukurtu prototipu dalyvauta HackAgriFood 2020.

Sprendimas grindžiamas tuo, jog trumpoji vietos maisto tiekimo grandinė skirta suartinti vietos maisto gamintojus ir vartotojus per komunikacinius ryšius ir patogias bendradarbiavimo formas. Pastaruoju laikotarpiu ir ateityje didės poreikiai šviežiam, sezoniniam, vietoje užaugintam ir pagamintam maistui. Vietos maisto gamintojai stokoja inovatyvių realizacijos kanalų, neišspręstas klausimas kaip pasiekti galutinį, dažniausiai mieste gyvenantį vartotoją. Todėl inovatyviai organizuojamos trumposios vietos maisto tiekimo grandinės iš esmės sukuria naujas rinkos galimybes gamintojams, o vartotojus pasiekia didesnės biologinės vertės vietoje užauginti produktai.