Sumanaus moksleivio akademijoje 2019-2020 – daugiau kaip 20 klasių! | VDU Žemės ūkio akademija

Sumanaus moksleivio akademijoje 2019-2020 – daugiau kaip 20 klasių!

Sumanaus moksleivio akademija – VDU Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslumo laboratorijos vykdomas kasmetinis, nuolat augantis projektas. 2017-2018 m. m. SMA (verslumo kryptyje) dalyvavo iki 10 moksleivių klasių. 2018-2019 m. m. buvo pasiūlyta rinktis iš trijų skirtingų mokslo krypčių (verslumo, inžinerijos, gamtos mokslų klases), dalyvių skaičius išaugo iki 13 klasių. Šiemet, 2019-2020 m. m., turime 21 klasę! Iš jų – 11 rinkosi verslumo kryptį, 7 – gamtos mokslų, 3 – inžinerijos.

Šiame SMA sezone dalyvauja moksleiviai iš Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Kauno Maironio universitetine gimnazijos, Kauno Veršvų gimnazijos, Kauno Santaros gimnazija,  Kauno Erudito licėjaus, Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, Ukmergės A. Smetonos gimnazijos, Kauno r. Raudondvario gimnazijos, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos, Žemaičių Kalvarijos gimnazijos. Malonu, kad su kai kuriomis mokyklomis bendradarbiavimas tęsiasi jau ne pirmus metus. Džiugina ir tai, kad SMA sulaukia ir naujų, projekte dar nedalyvavusių, mokyklų susidomėjimo.

2019 m. lapkričio-gruodžio mėn. Sumanaus moksleivio akademija sėkmingai startavo – įvykdytas pirmųjų susitikimų etapas. Jame moksleiviai pažino save ir grupės narius taikant nestandartinius metodus, lavino komandinio darbo įgūdžius, kūrybiškai sprendė problemas.

Antrųjų SMA 2019-2020 susitikimų etapą planuojama rengti 2020 m. sausio – vasario mėnesiais. Jame moksleiviai pasiskirstys pagal pasirinktas klases – vieni ugdys verslumo kompetencijas, kiti lavins inžinerinius gebėjimus, treti domėsis gamtos mokslų įdomybėmis.

Susidomėjusių mokinių gausa, jų entuziazmas, kūrybiškumas, veržlumas skatina nesustoti puoselėti šį projektą. Žinant tai, kad moksleiviai nukeliauja kelis šimtus kilometrų, kad sudalyvautų užsiėmimuose, norisi jaunajai kartai atiduoti dar daugiau. Siekiame, kad moksleivių projekte praleistas laikas būtų turiningas ir liktų tik geri įspūdžiai.

Džiaugdamiesi sėkmingu Sumanaus moksleivio akademijos startu, siunčiame pirmąjį etapą įveikusiems dalyviams linkėjimus ir nieko nelaukdami skubame ruoštis antriesiems susitikimams.

Būkime kartu. Būkime sumanūs!