Vaikai ragina branginti miškininko profesiją | VDU Žemės ūkio akademija

Vaikai ragina branginti miškininko profesiją

Tokio gyvo, klegančio ir įspūdžiams atviro svečių būrio, kokio sulaukta spalio 15 d., VDU Žemės ūkio akademija, regis, jau seniai nematė. Lydimi savo pedagogų čia į šventę susirinko vaikai iš visos Lietuvos – respublikinio rašinių ir piešinių konkurso „Kodėl noriu būti miškininku” dalyviai. Į solidų leidinį sugulusi jaunųjų miško bičiulių kūryba atskleidžia, kad ateinanti karta yra gerokai brandesnė ir socialiai atsakingesnė nei dalis dabartinių suaugusiųjų. Ir tai – potencialas VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultetui bei miškininko profesijos ateičiai.

Respublikinį moksleivių rašinių ir piešinių konkursą drauge su partneriais (tarp jų VDU ŽŪA) organizavo interneto portalas miskininkas.eu. Jo vadovo Dainiaus Šerono teigimu, konkurso tikslas – paskatinti jaunąją kartą tausoti gamtą, Lietuvos turtą mišką, vertinti garbingą miškininko profesiją. „Vaikų nuoširdumas ir kūrybiškumas negali nežavėti. Kartu stebina didžiulis moksleivių entuziazmas prisiimti atsakomybę už Lietuvos miškų ateitį, ryžtas juos gausinti ir atsakingai prižiūrėti“, – kalbėjo konkurso “Kodėl noriu būti miškininku” organizatorius.

VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto profesorius, ankstesnysis fakulteto dekanas Edmundas Bartkevičius atkreipė dėmesį, kad vaikų svajones tapti miškininkais atspindinti kūryba, įamžinta knygoje „Kodėl aš noriu būti miškininku”, yra unikalus ir ypač prasmingas konkurso rezultatas. „Visi šventės dalyviai gavo po pačią brangiausią ir vertingiausią knygą į savo kolekciją, kurioje nėra nei melo, nei apgaulės“, – kalbėjo E. Bartkevičius. Įspūdį jauniesiems konkurso dalyviams, profesoriaus pastebėjimu, turėjo padaryti ir kartu su knygomis įteikti padėkos raštai, pasirašyti Seimo Aplinkos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės, aplinkos ministro Simono Gentvilo bei interneto portalo miskininkas.eu vadovo D. Šerono.

„Tiek daug mažųjų gamtos ir miško mylėtojų akademija seniai nematė”, – sveikindama išskirtinius svečius kalbėjo ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė. Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus

Kupstaitis vaikams prisipažino, kad pats yra miškininkas iš miškininkų šeimos, todėl ragino ir konkurso dalyvius neatsisakyti savo svajonės rinktis šią profesiją.

Šios svajonės išsipildymo vaikams taip pat linkėjo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės patarėjas Tomas Bernotas, Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis, ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. dr. Vitas Marozas, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktorius Vaidotas Lygis, Privačių miškų savininkų asociacijos direktorius Aidas Pivoriūnas, pripažinęs, šis renginys ir knyga „turbūt geriausias dalykas, kas įvyko miškininkų pasaulyje per pastaruosius penkerius metus”.

Buvęs VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto absolventas, šiuo metu VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio Gamtotvarkos specialistas Mindaugas Ilčiukas teigė vaikams, besidomintiems gamta, linkintis niekada nenustoti ja domėtis. Nes gamta – neišsemiamas indas, ir kuo daugiau žinių apie ją sukaupi, tuo labiau ji atsiveria. Visi gyvi miško organizmai daugiau ar mažiau yra susiję tarpusavy ir tik žinios padeda sudėlioti viską į gražią miško mozaiką.

M. Ilčiuko palinkėjimas simboliškai siejasi su daugelio konkurso „Kodėl noriu būti miškininku“ autorių mintimis ir kūrybinėmis idėjomis. Trylikametė Varėnos Ryto“ progimnazijos moksleivė Barbora Balcevičiūtė – viena tų, kurie savo rašinyje ne tik vardija žalą, kurią patiria miškas dėl neatsakingos žmonių veiklos, bet ir ragina visą Lietuvos jaunimą prisiimti atsakomybę už žaliąjį planetos rūbą bei rinktis miškininko profesiją.

„Ar žmonės žino, kad miškai, tai mūsų žemės gyvos mintys, kad jiems išnykus visiškai, žmogus ir žemė ims kankintis“ Tad būkime kiekvienas savaip tėvais (miškininkais), mylėkime savo vaikus (miškus), kaip ir mus, vaikus, myli mūsų tėvai. Ir mūsų motulė gamta bus laiminga“ – taip motyvus, kodėl ateityje nori tapti miškininku, atskleidžia Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos gimnazijos“ septintokas Rūtenis Pažėra.

Nuotaikingą muzikinę programą renginio metu atliko VDU Muzikos akademijos prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės studentai, tarptautinių konkursų laureatai: Ugnė Matukaitytė, Rokas Jasikas, Gytis Murauskas, Vita Džiulna. Pianistė Domantė Matulevičiūtė.

Po ekskursijos VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultete pažintį su miškininko profesija renginio dalyviai toliau tęsė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje, Miškų institute, Dubravos rezervatinėje apyrubėje, Valstybinės miškų urėdijos Dubravos medelyne ir vienintelėje Lietuvoje kankorėžių aižykloje.

Respublikinį moksleivių rašinių ir piešinių konkurso „Kodėl noriu būti miškininku“ globėjai: europarlamentaras prof. Liudas Mažylis, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė, aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Konkurso draugai: VDU ŽŪA ir Miškų ir ekologijos fakultetas, Valstybinė miškų tarnyba prie AM, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų institutas, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, Lietuvos privačių miškų asociacijos, Miško darbų rangovų asociacija, bendrovės „Dzūkijos mediena“, „Eigila“, „Skogran“, „Dzūkijos miškas“, „Kestarolis“, „Girilė“, „Baltic forest group“, „Medstata“, „Zanavykų šilas“, Sauliaus Labanausko įmonė „Sadilė“, Lietuvos gamtos fondas.

Konkurso laureatų darbus šiuo metu galima pamatyti VDU ŽŪA parke. Po to paroda persikels į Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją, o vėliau keliaus po visos šalies savivaldybes.