VDU Žemės ūkio akademijos naujoji socialinė partnerė – Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos | VDU Žemės ūkio akademija

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) kovo 21 d. sudarė bendradarbiavimo sutartį su Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪA ŽUM). Šalys yra suinteresuotos panaudoti viena kitos sukauptą inovacijų diegimo patirtį, bendradarbiauti mokslo, švietimo ir kultūros srityse rengiant ir tobulinant studijų, mokymo programas, skaitant paskaitas, organizuojant studentų praktikas, rengiant ir įgyvendinant bendrus projektus.

Biudžetinė įstaiga Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos oficialiai veikia nuo š. m. sausio 2 d. Įstaiga tęsia VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros, su kuria anksčiau bendradarbiavo VDU Žemės ūkio akademija, darbus žemės ir maisto ūkio, kaimo plėtros, žuvininkystės srityse. Taip pat ji yra perėmusi melioracijos srities funkcijas iš Žemės ūkio duomenų centro bei ūkinių gyvūnų veislininkystės funkcijas iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė pastebi, kad bendradarbiavimas su mokslui aktualius duomenis kaupiančia ir administruojančia įstaiga mokslininkams atveria platesnes galimybes atliekant mokslo tyrimus bei teikiant rekomendacijas, o naujiesiems socialiniams parneriams bus aktualu gauti ekspertinių konsultacijų duomenų rinkimo metodikų klausimais.

VDU ŽŪA suteiks galimybes Žemės ūkio agentūrai pasinaudoti turimais moksliniais bei organizaciniais ištekliais, kvies partnerius dalyvauti VDU ŽŪA organizuojamose konferencijose, seminaruose, mokymuose. VDU ŽŪA sieks bendradarbiavimo organizuojant studentų mokomąsias praktikas, numatant mokslinių tyrimų tematikas, rengiant mokslinius tyrimus, taip pat bus stengiamasi parinkti agentūrai aktualias studentų baigiamųjų darbų temas.

VDU ŽŪA su Žemės ūkio agentūra bendradarbiaus augalų apsaugos konsultantų akreditavimo procese rengiant augalų apsaugos konsultantų žinių patikrinimo testus akreditacijai gauti, dalyvaus žinių patikrinimo, akreditacijos suteikimo komisijose, prisidės prie augalų apsaugos konsultantų kompetencijų vertinimo ir mokymų vykdymo.

Žemės ūkio agentūros direktorius Jonas Balkevičius teigia, kad partnerystė su VDU ŽŪA leis tikslinėms grupėms teikti kokybišką mokslinę, ekspertinę pagalbą žaliosios pertvarkos, vietos maisto sistemų, bioekonomikos, augalų apsaugos, ūkininkavimo pagrindų, sumanių kaimų vystymo ir kitose srityse.

Agentūra yra nusiteikusi bendradarbiauti projektinėse veiklose, taip pat organizuojant VDU ŽŪA studentų meistriškumo pamokas, mokomąsias ir taikomųjų tyrimų praktikas, teikti siūlymus studijų procesui ir programoms tobulinti.

Be to, visuomenės aktyviai lankomose Žemės ūkio agentūros administruojamuose interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose vyks informacijos sklaida apie VDU ŽŪA plėtojamos mokslinės veiklos rezultatus, renginius, galimybes kelti kvalifikaciją taip pat populiarinamos VDU ŽŪA vykdomos studijų programos.